Ajankohtaista

 

 

hox! Peuransarven salitila avataan kun tila on saatu siistittyä, viimeistään 24.8.2020!

 

Kansallinen 125 tikkaa 24.7.2020 Ranualla

 
 Kansallinen 50 tikkaa 24.7.2020                 
 järjestäjänä Ranuan Peura                 
                   
MM                  
1.Vaarala SimoPaavT 4037404141199 3949394245214413 
2.Kokko PekkaKjT 4145404041207 4238413540196403 
3.Tammi AimoTurTi 3739384343200 40394338361963967x10
4.Lehtonen SeppoJST 4134454042202 43414135341943966x10
5.Leskinen VeikkoVaaTi 4439383741199 3938394137194393 
6.Määttä MarkkuPosTI 3936402940184 3541374337193377 
7.Mäkinen MaunoVaaTi 3335414038187 4137373637188375 
8.Jäntti ReijoSST 3437363837182 3934374137188370 
                   
                   
MA                  
1.Määttä TimoPosTI 3642373836189 3735444536197386 
2.Holma RaimoATi 3841334238192 3936393938191383 
3.Mäkinen MikkoJaTi 3735383842190 4433363640189379 
4.Reijonen MarkkuSavTi 3938444134196 3738402835178374 
5.Hiekkala OsmoSST 3239333243179 30443636371833626x10
6.Noukkala MarkoÄST 3432404137184 36343436381783624x10
7.Suhonen JukkaOST 3137353337173 3436354141187360 
8.Repo PekkaSavTi 3536413133176 34393236321733494x10
9.Häkkinen ErkkiSST 2634333933165 34364037371843492x10
10.Hattunen MikkoMST 3442313537179 3727333728162341 
11.Valtonen KariTurTi 2131304136159 3141363039177336 
                   
                   
MB                  
1.Majova KaleviKuTi 3443373943196 4040373633186382 
2.Heikkilä JukkaSST 3436393941189 3641362640179368 
3.Hölsä KariKLT 3739293541181 3826303829161342 
4.Jaskola YrjöHyvTi 2735344134171 3531292636157328 
5.Kontola JaakkoSST 2328333039153 2733373031158311 
                   
MC                  
1.Sääskilahti ToivoRuNsU 4036344029179 3328413735174353 
2.Leikkainen TimoNpT 3536273838174 3536273838174348 
3.Schroderus YrjöKuTi 3135383538177 3134243535159336 
4.Kallio LauriÄST 3728283432159 3134313837171330 
5.Ihanainen MauriPaavT 4032343329168 2538362735161329 
6.Poikonen RistoHTK 3727303230156 35363434331723283x10
7.Kautto HeinoSST 4233312936171 34233434321573281x10
8.Kestilä LeoNpT 2932273634158 2138333638166324 
9.Noukkala MikaÄST 3524253332149 4231403328174323 
10.Männikkö ErkkiPosTI 2432353032153 4225333633169322 
11.Ulmanen YrjöNpT 2834283532157 3529263535160317 
12.Niemelä PasiSST 3925363235167 2730233629145312 
13.Ihanainen OlaviPaavT 3434282631153 3320273121132285 
14.Luototie EinoLamTi 2026252336130 2427363125143273 
15.Leinonen JyrkiMST 3126192426126 2130253119126252 
16        0      00 
NA                  
1.Saarinen PäiviSST 4138403941199 4241393545202401 
2.Alho VirpiHTK 3935424041197 3135343836174371 
3.Rantanen RitvaHTK 3331383538175 3240383135176351 
4.Pesonen EllaHTK 3436252932156 2934373137168324 
                   
NB                  
1.Riutta HelenaÄST 3431363937177 3933474038197374 
2.Hakomäki LailaÄST 4037343531177 2837312538159336 
3.Luostarinen Pirjo-RiittaTurTi 2739302429149 3825303038161310 
4.Holma AnneATi 3229312438154 2224353732150304 
5.Ritvanen HannaSST 2730243114126 3335304225165291 
6.Järvensivu SariÄST 2919172533123 2625312833143266 
                   
                   
NuA                  
1.Saarinen JuusoSST 3436283636170 4130352730163333 
2.Jokinen OnniLamTi 2328141330108 121711222284192 
                   
NuB                  
1.Hedman JeminaÄST 2726303633152 2932173016124276 
2.Hartonen AarreÄST 2323242834132 3627342121139271 
3.Ritvanen AnttiSST 1629202126112 92217191885197 
4.        0      00 
                   
                   
                   
                   
                   
                   
                   
 Joukkueet                 
 Miehet                 
1.SST                 
 Jäntti Reijo  3437363837182      0182 
 Heikkilä Jukka  3436393941189      0189 
 Hiekkala Osmo  3239333243179      0179 
 Häkkinen Erkki  2634333933165      0165 
         715         
 Naiset                 
1.HTK                 
 Alho Virpi  3935424041197      0197 
 Pesonen Ella  3331383538175      0175 
 Rantanen Ritva  3436252932156      0156 
         528         
       
 Järjestäjä Ranuan Peura ry        
          
MM         
1.Leskinen VeikkoVaaTi 2072032181942091031
2.Kokko PekkaKjT 1992052131932011011
3.Vaarala SimoPaavT 1942081912012161010
4.Tammi AimoTurTi 1942121902042071007
5.Lehtonen SeppoJST 2112001981991981006
6.Määttä MarkkuPosTI 199196197193185970
7.Jäntti ReijoSST 193184189201199966
8.Mäkinen MaunoVaaTi 187198195196188964
9.        0
          
MA         
1.Holma RaimoATi 195201200190180966
2.Mäkinen MikkoJaTi 185193204188185955
3.Suhonen JukkaOST 185190181189188933
4.Repo PekkaSacTi 182179185201181928
5.Määttä TimoPosTI 183183192181186925
6.Hiekkala OsmoSST 190186178186174914
7.Reijonen MarkkuSavTi 179191173179187909
8.Häkkinen ErkkiSST 171190164194178897
9.Hattunen MikkoMST 185163179180188895
10.Noukkala MarkoÄST 160181189179181890
11.Valtonen KariTurTi 152180177172185866
12.        0
          
MB         
1.Majova KaleviKuTi 184176182178190910
2.Heikkilä JukkaSST 163183172182187887
3.Jaskola YrjöHyvTi 163187174184167875
4.Hölsä KariKLT 174178184180152868
5.Kontola JaakkoSST 176164173179174866
6.        0
7.        0
8.        0
9.        0
          
MC         
1.Sääskilahti ToivoRuNsu 189168164174170865
2.Schroderus YrjöKuTi 162165164180183854
3.Kallio LauriÄST 174152173183164846
4.Leikkainen TimoNpT 182160160170170842
5.Noukkala MikaÄST 159174174163166836
6.Poikonen RistoHTK 152164177172161826
7.Ihanainen MauriPaavT 150158155172160795
8.Kestilä LeoNpT 144155165170161795
9.Männikkö ErkkiPosTI 165180157152135789
10.Ulmanen YrjöNpT 148172162157142781
11.Niemelä PasiSST 161167130146164768
12.Ihanainen OlaviPaavT 132138162144146722
13.Kautto HeinoSST 146132144138158718
14.Luototie EinoK-HT 142140156130119687
15.        0
          
NA         
1.Saarinen PäiviSST 2012002062122011020
2.Alho VirpiHTK 200189188201192970
3.Rantanen RitvaHTK 186178186184192926
4.Pesonen EllaHTK 169153167180181850
         0
NB         
1.Luostarinen Pirjo-RiittaTurTi 176184184197172913
2.Riutta HelenaÄST 165173193187182900
3.Hakomäki LailaÄST 169175181188163876
4.Holma AnneATi 129161131163169753
5.Ritvanen HannaSST 128139149142112670
6.Järvensivu SariÄST 9510011012969503
7.        0
8.        0
          
NuA         
1.Saarinen JuusoSST 180166174174174868
2.Jokinen OnniLamTi 8313212190116542
          
NuB         
1.Hartonen AarreÄST 141119120134152666
2.HedmanJeminaÄST 121102118133102576
3.Ritvanen AnttiSST 78679498109446
          
          
 Joukkueet        
 Miehet        
1.SST        
 Jäntti Reijo193       
 Heikkilä Jukka163       
 Hiekkala Osmo190       
 Häkkinen Erkki165       
  711       
 Naiset        
1.HTK        
 Alho Virpi200       
 Pesonen Ella169       
 Rantanen Ritva186       
  555       
          
          
          
          
          
          
          
          
          
          
          
          
          
          
          
          
 Ranuan Peura kiittää kaikkia mukana olleita!        

jalkapalloharjoituksia tiistaisin 

tied:Marika Erkkilä-Ukkola, marika.erkkila@pp.inet.fi, 044 548 4553

Peuralla on menossa kattoremontti salitila suljettu,työskentely menossa vesikatolla.Punttisalia voi käyttää klo 9-12, 15-20, johtuen kattoremontista, ilmastointi pois päältä, tuo hiukan pölyä purun yhteydessä!

Huomioi piha-alueella liikuessasi urakoitsijan merkinnät!

 

arkisto

RANUAN KUNNAN YLEISURHEILUMESTARUUSKISAT

10.08.2019

TULOKSET

 

N kuula   4kg

  1. Marika Erkkilä-Ukkola                       6.19

P 9 pituus

  1. Olli Ukkola                                          1.98

P 11 kuula 2, 5kg

  1. Oskari Ukkola                                     5.62

P 11 pituus

      1. Oskari Ukkola                                      2.71

 

Ranuan Peura ry

PK YLEISURHEILUKISAT 10.08.2019

RANUAN URHEILUKENTÄLLÄ.

TULOKSET

N 200m        

  1. Pihla Kinnunen, KuivAu         27,7  (kenttäennätys)
  2. Essi Parkkila, PuU                 34,8

N 800m

  1. Essi Parkkila, PuU                  3.17,7

N Pituus

  1. Pihla Kinnunen, KuivAu         4.81 (tuulilukema +0.8)
  2. Essi Parkkila, PuU                 3.66  (+1,1)

 

 N KUULA 4kg

  1. Essi Parkkila, PuU                 7.81
  2. Marika Erkkil-Ukkola, RanPe 6.19

 N MOUKARI 4kg

  1. Tytti Oikarainen, PosPy         56.21
  2. Essi Parkkila, PuU                 19.15

M 200m       

  1. Jorma Puurunen, PuU           35,4

M 1500m

  1. Jorma Puurunen, PuU          6.13,7

 M KUULA 7,260

 

  1. Antti-Pekka Rönkkö, KiimUrh          15.43
  2. Joni Lassila, SuomRasti                  14.24
  3. Juuso Moilanen, ArcticA                  12.89
  4. Janne Juuso, KiimUrh                     10.06
  5. Jorma Puurunen, PuU                       7.26

 M 50 KUULA 6kg

  1. Jouni Lohi, KEV                               11.33

 M 70 KEIHÄS 500g

1.   Tapani Takkunen, RanPe                       30.88

 

 P 13               150m             +0,1

  1. Aleksanteri Mursu, PohjKo           21,2
  2. Jaakko Parkkila, PuU                   23,3

 

 P 13 PITUUS

 

  1. Aleksanteri Mursu, PohjKo           4.47
  2. Jaakko Parkkila, PuU                   3.38

 P 13               1000m

  1. Jaakko Parkkila, PuU                   4.00,1

P 13 KUULA 3 kg

  1. Jaakko Parkkila, PuU                   7.11

 P13 KEIHÄS 400g

  1. Aleksanteri Mursu, PohjKo          33.13
  2. Jaakko Parkkila, PuU                  30.05
  3. Joona Juuso, KiimUrh                 29.50

 P 11               150m             +0,1

  1. Nikolai Mursu                        PohjKo          25,0

P 11 PITUUS

  1. Nikolai Mursu                        PohjKo          3.53
  2. Oskari Ukkola                        RanPe          2.71

P 11 KUULA 2,5 kg

  1. Joona Juuso                            KiimUr         7.88
  2. Oskari Ukkola                        RanPe           5.62
  3. Nikolai Mursu                        PohjKO         4.83

P11 KEIHÄS 400g

  1. Miio Juuso                             KiimUrh       17.03
  2. Oskari Ukkola                        RanPe         13.87

P9 PITUUS

      1. Olli Ukkola                                RanPe         1.98

P9 KUULA 2 kg

  1. Miio Juuso                       KiimUrh       4.53

 

                                                             

Ranuan Peura ry

PEURA- JA SISUMAASTOT 30.05.2019

Oravin maastot

TULOKSET

 

P 11               1, 3 km                                                                                                

1. Pete Karppinen                                   LapLu                                 5.20,0

2. Niilo Höynälänmaa                              LapLu                                 5.20,1   

    Tobia Kylmänen                                   LapLu                                5.20,1

    Nooa Halme                                         LapLu                                5.20,1

                                           

P 13 2,6 km

1. Jaakko Parkkila                                    PuU                                    10.54

 

T 15               2,6 km

  1. Essi Parkkila                                       PuU                                    13.16

M 6,5km

  1. Markus Isola                                       MKV                                  22.59
  2. Kristian Väänänen                              RoiMH                               25.30
  3. Jorma Puurunen                                 PuU                                    30.21

M 50 6, 5km

  1. Hannu Laurila                                    ONMKY      25.11

M 60 6,5 km

  1. Kuisma Suopela                           TerTe                                  33.

 

 

PK Maantiejuoksut 28.04.2019

 

TULOKSET

 

T 5  300m

1. Selja Pintamo-Kenttälä                                           1.19

                     

T 7                 300m

1. Aada-Sofia Tuisku                                                  1.47

2. Siina Pintamo-Kenttälä                                           1.51

 

P 7                 300m

  1. Leevi Hakala       RaPe                                   2.05
  2. Väinö Soikko                                                   2.07

 

T 9                 950 m

  1. Malla Mattila                                                   4.46

 

 

M 50                                   2850m

  1. Hannu Partanen                                            10.28

 

M 60                                   2850m

  1. Kauko Tuisku     RDS                                    11.31
  2. Markus Hast       Keminmaa                          11.39
  3. Aimo Määttä       RDS                                    12.20

 

 

M 75                                   1900 m

  1. Paavo Pitkänen  RDS                                    10.24
  2. Oiva Lukkari        AlPi                                    13.38

 

N 50                                    2850

1. Elli-Taraja Hallikainen                                               13.48

                                           

    

Tikkahiihdon SM 2019

Henkilökohtainen - Lopputulokset

M-50 (6km)

        Nimi                                 Seura                 Aika        Tikkatulos       Loppupisteet

    1  ) Ulmanen Yrjö                      NpT                  0:24:25           140                  695,83

    2  ) Leskelä Mauno                    KjT                   0:22:42           110                  683,00

M-60 (6km)

        Nimi                                 Seura                 Aika        Tikkatulos       Loppupisteet

    1  ) Hattunen Mikko                   MST                  0:24:14           184                  741,67

    2  ) Leskinen Veikko                  VaaTi                0:24:29            171                  726,17

    3  ) Hölsä Kari                            KLT                  0:25:38              160                703,67

    4  ) Ekdahl Aulis                         RuNsU               0:24:41            147                700,17

    5  ) Määttä Timo                        PosTi                 0:27:51           160                  681,50

    6  ) Vaara Lyly                            NpT                  0:29:03               146              655,50

    7  ) Suhonen Jukka                    OST                  0:30:24           144                  640,00

M-70 (4km)

        Nimi                                 Seura                 Aika        Tikkatulos       Loppupisteet

    1  ) Lehtiniemi Aimo                  MieTi                0:19:53           188                  789,17

    2  ) Sääskilahti Mauri              RuNsU               0:20:44           163                  755,67

    3  ) Sorvali Antero                   LamTi                0:22:33           168                  742,50

M-Yl (6km)

        Nimi                                 Seura                 Aika        Tikkatulos       Loppupisteet

    1  ) Pirinen Joni                        KaTi                  0:22:25           199                  774,83

    2  ) Pylvänen Esa                      KLT                  0:19:25           155                  760,83

    3  ) Uitto Jukka                          KjT                   0:23:12           162                  730,00

    4  ) Kekäläinen Otto                 KaTi                  0:25:10           140                  688,33

    5  ) Kekäläinen Arttu                KaTi                  0:25:59           132                  672,17

N-15 (4km)

        Nimi                                 Seura                 Aika        Tikkatulos       Loppupisteet

    1  ) Kuukasjärvi Launa                KaTi                  0:29:22            80                  586,33

N-18 (6km)

        Nimi                                 Seura                 Aika        Tikkatulos       Loppupisteet

      1  ) Laitila Laura                    JaTi                   0:32:33           122                  596,50

    2  ) Laitila Elina                        JaTi                   0:48:55            74                  384,83

N-50 (6km)

        Nimi                                 Seura                 Aika        Tikkatulos       Loppupisteet

    1  ) Tuomisto Seija                 JaTi                   0:25:31           226                  770,83

    2  ) Ekdahl Arja                      RuNsU               0:23:21           166                  732,50

    3  ) Mattila Merja                      KjT                   0:28:04           183                  702,33

N-Yl (6km)

        Nimi                                 Seura                 Aika        Tikkatulos       Loppupisteet

    1  ) Tuomisto Silja                     JaTi                   0:23:34           217                  781,33

    2  ) Tuomisto Siiri                      JaTi                   0:28:13           180                  697,83

    3  ) Muotio Pirjo                          JaTi                   0:28:48            78                  590,00

Tikkahiihdon SM 2019

Viesti - Lopputulokset

M 50

      1  ) RuNsU   0:37:39                                                    Aika          Sakot       Kokonaisaika

                              1. Osuus       Ekhdahl Aulis                            0:09:16            2                0:10:16

                              2. Osuus       Sääskilahti Mauri                      0:09:37            2                0:10:37

                              3. Osuus       Sääskilahti Toivo                       0:14:46            4                0:16:46

Miehet

      1  ) KLT         0:29:24                                                    Aika          Sakot       Kokonaisaika

                              1. Osuus       Virtanen Ilkka                           0:09:55            2                0:10:55

                              2. Osuus       Hölsä Kari                                0:09:38            3                0:11:08

                              3. Osuus       Pylvänen Esa                          0:07:21            0                0:07:21

      2  ) KaTi        0:30:10                                                    Aika          Sakot       Kokonaisaika

                              1. Osuus       Kekäläinen Otto                         0:09:18            4                0:11:18

                              2. Osuus       Kekäläinen Arttu                        0:09:22            2                0:10:22

                              3. Osuus       Pirinen Joni                               0:08:30            0                0:08:30

Naiset

      1  ) JaTi I       0:31:02                                                    Aika          Sakot       Kokonaisaika

                              1. Osuus       Tuomisto Siiri                            0:10:26            2                0:11:26

                              2. Osuus       Tuomisto Silja                           0:08:59            2                0:09:59

                              3. Osuus       Tuomisto Seija                           0:09:37            0                0:09:37

      2  ) RuNsU   0:31:54                                                    Aika          Sakot       Kokonaisaika

                              1. Osuus       Kelahaara Kirsi                         0:09:54            3                0:11:24

                              2. Osuus       Ekdahl Arja                               0:08:54            2                0:09:54

                              3. Osuus       Sarajärvi Eija                            0:10:06            1                0:10:36

Ranua : 2.3.2019                                                                                                        Sivu 1 / 2

 

      3  ) JaTi II      0:47:25                                                    Aika          Sakot       Kokonaisaika

                              1. Osuus       Laitila Launa                            0:12:30            3                0:14:00

                              2. Osuus       Laitila Elina                              0:17:08            5                0:19:38

                              3. Osuus       Muotio Pirjo                              0:11:47            4                0:13:47