Ajankohtaista

RANUAN KUNNAN YLEISURHEILUMESTARUUSKISAT

10.08.2019

TULOKSET

 

N kuula   4kg

  1. Marika Erkkilä-Ukkola                       6.19

P 9 pituus

  1. Olli Ukkola                                          1.98

P 11 kuula 2, 5kg

  1. Oskari Ukkola                                     5.62

P 11 pituus

      1. Oskari Ukkola                                      2.71

 

Ranuan Peura ry

PK YLEISURHEILUKISAT 10.08.2019

RANUAN URHEILUKENTÄLLÄ.

TULOKSET

N 200m        

  1. Pihla Kinnunen, KuivAu         27,7  (kenttäennätys)
  2. Essi Parkkila, PuU                 34,8

N 800m

  1. Essi Parkkila, PuU                  3.17,7

N Pituus

  1. Pihla Kinnunen, KuivAu         4.81 (tuulilukema +0.8)
  2. Essi Parkkila, PuU                 3.66  (+1,1)

 

 N KUULA 4kg

  1. Essi Parkkila, PuU                 7.81
  2. Marika Erkkil-Ukkola, RanPe 6.19

 N MOUKARI 4kg

  1. Tytti Oikarainen, PosPy         56.21
  2. Essi Parkkila, PuU                 19.15

M 200m       

  1. Jorma Puurunen, PuU           35,4

M 1500m

  1. Jorma Puurunen, PuU          6.13,7

 M KUULA 7,260

 

  1. Antti-Pekka Rönkkö, KiimUrh          15.43
  2. Joni Lassila, SuomRasti                  14.24
  3. Juuso Moilanen, ArcticA                  12.89
  4. Janne Juuso, KiimUrh                     10.06
  5. Jorma Puurunen, PuU                       7.26

 M 50 KUULA 6kg

  1. Jouni Lohi, KEV                               11.33

 M 70 KEIHÄS 500g

1.   Tapani Takkunen, RanPe                       30.88

 

 P 13               150m             +0,1

  1. Aleksanteri Mursu, PohjKo           21,2
  2. Jaakko Parkkila, PuU                   23,3

 

 P 13 PITUUS

 

  1. Aleksanteri Mursu, PohjKo           4.47
  2. Jaakko Parkkila, PuU                   3.38

 P 13               1000m

  1. Jaakko Parkkila, PuU                   4.00,1

P 13 KUULA 3 kg

  1. Jaakko Parkkila, PuU                   7.11

 P13 KEIHÄS 400g

  1. Aleksanteri Mursu, PohjKo          33.13
  2. Jaakko Parkkila, PuU                  30.05
  3. Joona Juuso, KiimUrh                 29.50

 P 11               150m             +0,1

  1. Nikolai Mursu                        PohjKo          25,0

P 11 PITUUS

  1. Nikolai Mursu                        PohjKo          3.53
  2. Oskari Ukkola                        RanPe          2.71

P 11 KUULA 2,5 kg

  1. Joona Juuso                            KiimUr         7.88
  2. Oskari Ukkola                        RanPe           5.62
  3. Nikolai Mursu                        PohjKO         4.83

P11 KEIHÄS 400g

  1. Miio Juuso                             KiimUrh       17.03
  2. Oskari Ukkola                        RanPe         13.87

P9 PITUUS

      1. Olli Ukkola                                RanPe         1.98

P9 KUULA 2 kg

  1. Miio Juuso                       KiimUrh       4.53

 

                                                                

 

PEURANSARVI VARATTUNA 1.6.-5.8.2019 SEURAAVASTI

 

18-21.6.  tiistai- perjantai koko päivä klo 16.30 saakka

25-28.6.  tiistai-perjantai koko päivä klo 16.30 saakka

 

Tiistaisin                  18.6., 25.6., 2.7., 9.7., 6.8., 13.8., 20.8. klo 16.30-17.30!

 

Keskiviikkoisin        19.6., 26.6., 3.7., 10.7., 7.8., 14.8., 21.8., klo 16.30-19!

 

Perjantaisin             5.7., 12.7., 9.8., 16.8., 23.8., klo 6.15-7.15!

 

TIISTAISIN LÄPI KESÄN KLO 17-19.30 sateella

Jalkapallo, samoin SUNNUNTAISIN Klo 17-18.30 !

 

HILLAMARKKINAT

2.8.-4.8. koko päivän – Hillamarkkina-aikaa!

 

 

MUITA VUOROJA VOI KYSYÄ ranpeu8@gmail.com,

tai 040 7228173, vuorot ovat maksullisia, joko jäsenmaksulla

tai sovitulla korvauksella!

 

Tiloja voi myös vuokrata juhliin, kysy hintaa pe-la tai vaikka

vain yhdeksi päiväksi, kesätarjouksella!

 

Kaikkiin vuoroihin tulee olla vastuuhenkilö!

 

Hyvää kesän aikaa kaikille!

 

Ranuan Peura ry/Hallitus

 

 

 

Ranuan Peura ry

PEURA- JA SISUMAASTOT 30.05.2019

Oravin maastot

TULOKSET

 

P 11               1, 3 km                                                                                                

1. Pete Karppinen                                   LapLu                                 5.20,0

2. Niilo Höynälänmaa                              LapLu                                 5.20,1   

    Tobia Kylmänen                                   LapLu                                5.20,1

    Nooa Halme                                         LapLu                                5.20,1

                                           

P 13 2,6 km

1. Jaakko Parkkila                                    PuU                                    10.54

 

T 15               2,6 km

  1. Essi Parkkila                                       PuU                                    13.16

M 6,5km

  1. Markus Isola                                       MKV                                  22.59
  2. Kristian Väänänen                              RoiMH                               25.30
  3. Jorma Puurunen                                 PuU                                    30.21

M 50 6, 5km

  1. Hannu Laurila                                    ONMKY      25.11

M 60 6,5 km

  1. Kuisma Suopela                           TerTe                                  33.15

 

Ranuan Peura suorittaa varainhankintaa ja pyytää apuanne.

 

Ranuan Peuran kävelyt/tarkastuskierrokset eläinpuistolla alkavat 1.6.2019 siten, että klo 19.45 voi mennä tarkistuskierrokselle, kierron kestää n. 1h.

 

Mukaan voi ilmoittautua seuraavasti:

1-9.6. välille ilmoittaudutaan Keijolle 0400 820988, Jennalle 045 1225394

10-16.6. Jonnalle 040534987 tai Annalle 040 5445342

17-23.6. Marikalle 044 5484553

24-30.6. Riikalle 040 5693329

1-7.7. Katrille 040 7069237.

 

Tervetuloa mukaan. Airi

 

TAAJAMA-ALUEEN ROSKIEN KERÄYKSET 16.5. JA 21.5. KLO 17 – 19

 

               Kokoontuminen Peuran etuoven luona molempina

               päivinä klo 17, josta saa roskasäkit, liivit ja info.

 

               Tarvitaan pari-kolme peräkärryllistä autoa tai pakettiautoa.

 

               Mitä enempi porukkaa sen pikemmin asia hoituu!

 

               Voidaan jopa selvitä yhdellä illalla koko kirkonkylän

 

               taajama-alueesta!

 

               Lopuksi kahvittelut Peuralla!

 

               Tervetuloa mukaan!

 

 

 

Ranuan Peura ry

 

 

PK Maantiejuoksut 28.04.2019

 

TULOKSET

 

T 5  300m

1. Selja Pintamo-Kenttälä                                           1.19

                     

T 7                 300m

1. Aada-Sofia Tuisku                                                  1.47

2. Siina Pintamo-Kenttälä                                           1.51

 

P 7                 300m

  1. Leevi Hakala       RaPe                                   2.05
  2. Väinö Soikko                                                   2.07

 

T 9                 950 m

  1. Malla Mattila                                                   4.46

 

 

M 50                                   2850m

  1. Hannu Partanen                                            10.28

 

M 60                                   2850m

  1. Kauko Tuisku     RDS                                    11.31
  2. Markus Hast       Keminmaa                          11.39
  3. Aimo Määttä       RDS                                    12.20

 

 

M 75                                   1900 m

  1. Paavo Pitkänen  RDS                                    10.24
  2. Oiva Lukkari        AlPi                                    13.38

 

N 50                                    2850

1. Elli-Taraja Hallikainen                                               13.48

                                           

                     

 

 

RANUAN PEURAN

JALKAPALLOKERHOT

Peuransarven salissa alkaen lauantaisin 4.5.2019

2011-2013 synt. klo 11–12

2008-2010 synt. klo 12–13

2005-2007 synt. klo 13–14

 

Harjoitukset jatkuvat urheilukentällä toukokuun puolessa välissä myöhemmin ilmoitettavana aikana (suunniteltuaika tiistaisin klo 17–18 (2008–2013 synt.) ja 18–19 (2005–2007 synt., sekä sunnuntaisin samat ajat 16.6. saakka).

Hinta 60 € sis. ohjauksen, vakuutuksen, pelipaidan, -shortsit, -sukat ja – pallon, seuran jäsenmaksun, pelejä ja Santa Claus –turnaus Rovaniemellä (3.-6.7.2019). Tai jos haluaa maalivahdin peliasun: pelipaita ja sukat.

Hinta 45 € (viime vuoden RaPen peliasu käytössä) sis. ohjauksen, vakuutuksen, pelipallon, seuran jäsenmaksun, pelejä ja Santa Claus – turnaus Rovaniemellä (3.-6.7.2019).

Peuran jäsenet –20 € (eli hinta joko 40 € tai 25 €)

Harjoituksia viikoittain 4.5.–24.9. välisenä aikana.

Jalkapallokerhojen vastuuohjaajina toimivat Panu Soikko, Ari-Pekka Luokkanen ja Elina Kataja sekä apuohjaajina Peuran nuoria ohjaajia.

Ilmoittaudu 30.4.2019 mennessä, niin saat pelipaitaan oman nimen ja numeron. Ilmoita pelipaidan koko sekä nimi ja numero samalla. Marika Erkkilä-Ukkola 044–54 84 553 / marika.erkkila@pp.inet.fi.

Järj. Jääkiekko-/jalkapallojaosto / Ranuan Peura

Tikkahiihdon SM 2019

Henkilökohtainen - Lopputulokset

M-50 (6km)

        Nimi                                 Seura                 Aika        Tikkatulos       Loppupisteet

    1  ) Ulmanen Yrjö                      NpT                  0:24:25           140                  695,83

    2  ) Leskelä Mauno                    KjT                   0:22:42           110                  683,00

M-60 (6km)

        Nimi                                 Seura                 Aika        Tikkatulos       Loppupisteet

    1  ) Hattunen Mikko                   MST                  0:24:14           184                  741,67

    2  ) Leskinen Veikko                  VaaTi                0:24:29            171                  726,17

    3  ) Hölsä Kari                            KLT                  0:25:38              160                703,67

    4  ) Ekdahl Aulis                         RuNsU               0:24:41            147                700,17

    5  ) Määttä Timo                        PosTi                 0:27:51           160                  681,50

    6  ) Vaara Lyly                            NpT                  0:29:03               146              655,50

    7  ) Suhonen Jukka                    OST                  0:30:24           144                  640,00

M-70 (4km)

        Nimi                                 Seura                 Aika        Tikkatulos       Loppupisteet

    1  ) Lehtiniemi Aimo                  MieTi                0:19:53           188                  789,17

    2  ) Sääskilahti Mauri              RuNsU               0:20:44           163                  755,67

    3  ) Sorvali Antero                   LamTi                0:22:33           168                  742,50

M-Yl (6km)

        Nimi                                 Seura                 Aika        Tikkatulos       Loppupisteet

    1  ) Pirinen Joni                        KaTi                  0:22:25           199                  774,83

    2  ) Pylvänen Esa                      KLT                  0:19:25           155                  760,83

    3  ) Uitto Jukka                          KjT                   0:23:12           162                  730,00

    4  ) Kekäläinen Otto                 KaTi                  0:25:10           140                  688,33

    5  ) Kekäläinen Arttu                KaTi                  0:25:59           132                  672,17

N-15 (4km)

        Nimi                                 Seura                 Aika        Tikkatulos       Loppupisteet

    1  ) Kuukasjärvi Launa                KaTi                  0:29:22            80                  586,33

N-18 (6km)

        Nimi                                 Seura                 Aika        Tikkatulos       Loppupisteet

      1  ) Laitila Laura                    JaTi                   0:32:33           122                  596,50

    2  ) Laitila Elina                        JaTi                   0:48:55            74                  384,83

N-50 (6km)

        Nimi                                 Seura                 Aika        Tikkatulos       Loppupisteet

    1  ) Tuomisto Seija                 JaTi                   0:25:31           226                  770,83

    2  ) Ekdahl Arja                      RuNsU               0:23:21           166                  732,50

    3  ) Mattila Merja                      KjT                   0:28:04           183                  702,33

N-Yl (6km)

        Nimi                                 Seura                 Aika        Tikkatulos       Loppupisteet

    1  ) Tuomisto Silja                     JaTi                   0:23:34           217                  781,33

    2  ) Tuomisto Siiri                      JaTi                   0:28:13           180                  697,83

    3  ) Muotio Pirjo                          JaTi                   0:28:48            78                  590,00

Tikkahiihdon SM 2019

Viesti - Lopputulokset

M 50

      1  ) RuNsU   0:37:39                                                    Aika          Sakot       Kokonaisaika

                              1. Osuus       Ekhdahl Aulis                            0:09:16            2                0:10:16

                              2. Osuus       Sääskilahti Mauri                      0:09:37            2                0:10:37

                              3. Osuus       Sääskilahti Toivo                       0:14:46            4                0:16:46

Miehet

      1  ) KLT         0:29:24                                                    Aika          Sakot       Kokonaisaika

                              1. Osuus       Virtanen Ilkka                           0:09:55            2                0:10:55

                              2. Osuus       Hölsä Kari                                0:09:38            3                0:11:08

                              3. Osuus       Pylvänen Esa                          0:07:21            0                0:07:21

      2  ) KaTi        0:30:10                                                    Aika          Sakot       Kokonaisaika

                              1. Osuus       Kekäläinen Otto                         0:09:18            4                0:11:18

                              2. Osuus       Kekäläinen Arttu                        0:09:22            2                0:10:22

                              3. Osuus       Pirinen Joni                               0:08:30            0                0:08:30

Naiset

      1  ) JaTi I       0:31:02                                                    Aika          Sakot       Kokonaisaika

                              1. Osuus       Tuomisto Siiri                            0:10:26            2                0:11:26

                              2. Osuus       Tuomisto Silja                           0:08:59            2                0:09:59

                              3. Osuus       Tuomisto Seija                           0:09:37            0                0:09:37

      2  ) RuNsU   0:31:54                                                    Aika          Sakot       Kokonaisaika

                              1. Osuus       Kelahaara Kirsi                         0:09:54            3                0:11:24

                              2. Osuus       Ekdahl Arja                               0:08:54            2                0:09:54

                              3. Osuus       Sarajärvi Eija                            0:10:06            1                0:10:36

Ranua : 2.3.2019                                                                                                        Sivu 1 / 2

 

      3  ) JaTi II      0:47:25                                                    Aika          Sakot       Kokonaisaika

                              1. Osuus       Laitila Launa                            0:12:30            3                0:14:00

                              2. Osuus       Laitila Elina                              0:17:08            5                0:19:38

                              3. Osuus       Muotio Pirjo                              0:11:47            4                0:13:47